Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz
 – Albert Einstein 

To jedna z moich ulubionych sentencji. Myślę, że można ją sparafrazować - Jeśli nie potrafisz zrobić tego w prosty sposób, to nie potrafisz wcale. 

Drugą na liście jest – Jeśli czegoś jest za dużo to tego nie ma. Tę życiową prawdę objawiła mi w okolicach roku 2000 Pani profesor Ewa Milewska. Dziękuję. 

Nieustannie szukam inspiracji w czymś ponadczasowym i prawdziwym, te dwie maksymy wpisują się w moje poszukiwania. Odnosząc się do powyższego, od lat jestem pełen podziwu dla architektury skandynawskiej. Tak jakby każdy rzemieślnik terminował u Fibonacciego. Złote proporcje, proste formy, okucia, biel, szarość i niekiedy kolory. Skandynawskie podwórka, styl życia. Kształty tak doskonałe, że  nigdy się nie znudzą. 

Lubię pracę z drewnem, bo ono ma w sobie prawdę. Nie wiem czy znasz to uczucie, gdy bierzesz starą brudną deskę, zdejmiesz wierzchnią warstwę i ukazuje się piękne jasne pachnące drewno. Może czekać na Ciebie latami i albo oddać się płomieniom dając ciepło, albo przeistoczyć się w uroczy karmnik, płotek czy skrzynkę na pomidory. O to mi chodzi.

Zet

Lucre&Zet (c)2020, Wszelkie Prawa Zastrzeżone